Nová registrace

Neaktuální sezóna

Pozor, nacházíte se v detailu jednoho z předchozích ročníků závodu. Tato stránka o závodě není pro tento rok aktuální. Doporučujeme přejít na aktuální ročník závodu! Pokud si chcete pouze prohlédnout informace z předchozího ročníku, ignorujte prosím toto oznámení a pokračujte.

Přejít na letošní ročník

22.-23.
květen

T-Mobile Enduro Race Kraličák

Stříbrnice | 16° 54' 29.814" E 50° 10' 38.672" N
On-line registrace do 16.05.2021

První závod bude hostit Ski Kraličák. Zcela nový horský areál s nejmodernější lanovkou v Evropě!!! Tento nový areál se nachází v tom krásnějším údolí, mezi resorty Dolní Morava a Kouty nad Desnou. Ski Kraličák nabídne skvělé zázemí, parádní trasy a nové zážitky. Moc se těšíme.

Konání závodu umožnil podnik Lesy České republiky,s.p. Závody horských kol se konají na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky. Jsou to i Vaše lesy, chovejme se tedy ohleduplně.

Hodně z vás nám říkalo, ať uděláme pravé enduro ježdění bez lanovky. Co si vyjedeš, to si taky sám sjedeš. Na Kraličáku to bude platit trojnásobně ???? Pátek a sobota si individuálně najedeš všechny erzety a v neděli si to dáš naostro. S lanovkou nepočítej. Ani na trénink! 

Trasy budou vyznačeny tak, jak je u nás zvykem. Tady se nic nemění. Race si dá 5 měřených úseků, Hobby, Newbie a E-bike 4 měřené úseky. Mapka bude zveřejněna nejpozději v pátek ráno před začátkem tréninků.Dětská kategorie Rookie a Grom bude mít své erzety. Rookie 3 měřené úseky, Grom o jednu méně. Mapku dětských kategorií zveřejníme nejpozději v pátek ráno před začátkem tréninků.

Všechny kategorie budou mít individuální start. Co to pro tebe znamená?

Startovní listina bude zveřejněna v týdnu před závodem. Startovat budeš intervalově od nejvyššího startovního čísla po nejnižší po půl minutě. Start se bude nacházet u spodní stanice lanovky v obci Stříbrnice.

Vývoz autem je zakázán pro všechny kategorie!!!

Nedodržení bude potrestáno diskvalifikací.

Prezence a výdej čísel bude probíhat v pátek od 16h do 18h a v sobotu od 9h do 12h. Prosíme o dodržování 2 metrových rozestupů, nošení respirátorů a pravidelnou dezinfekci rukou.

PROPOZICE ENDURO RACE KRALIČÁK 21.-23.5.2021

PREZENCE: Ski Kraličák, Stříbrnice

parkoviště: Centrální parkoviště SKi Kraličák - 50.1774089N, 16.9082817E

 • pátek 21.5.2021 - od 16:00 do 18:00 výdej čísel 
 • sobota 22.5. 2021 - od 09:00 do 12:00 výdej čísel 
 • neděle 23.5. 2021 - není možná registrace ani vyzvednutí čísla

KATEGORIE:

Race Muži U21 17-20 let
Race Elite Muži 21-34 let
Race Muži 35-44 let
Race Muži 45-54 let
Race Muži 55+
Race Ženy 17+

Hobby Junioři 15-20 let
Hobby Muži 21 +
Hobby Muži 40+
Hobby Ženy 15+

Newbie 13-14 let
Rookie 11-12 let
Grom 6-10 let

E-Enduro Race

open muži 18+ 
open ženy 18+ 

ČASOVÝ PLÁN:

 • Pátek: od 09h oficiální intervalové najíždění tras, bez zdravotního zajištění a na vlastní nebezpečí.
 • Sobota: od 9h oficiální intervalové najíždění tras, bez zdravotního zajištění a na vlastní nebezpečí. Od 09h do 12h otevřená prezence závodu, výdej startovních čísel přes výdejní okénko. Registrace do závodu nebude možná!!!
 • Neděle: od 9h individuální intervalový start po 30 sekundách. Začíná kategorie E-Bike, Newbie, Hobby, dětské závody a poté Race od nejvyššího startovního čísla po nejnižší. Start do transferu je od spodní stanice lanovky. 

TRASY: 

Race: 5 RZ 

Hobby: 4RZ

Newbie: 4RZ , stejné jako Hobby 

Rookie: 3RZ

Grom: 2RZ

E-Enduro Race: 4RZ, stejné jako Hobby 

ČASOVÝ LIMIT ZÁVODU: 5:30h od startu do transferu pro Race, 5h od startu do transféru pro Hobby, 4h od startu do transferu pro E-Enduro Race kategorii  (může být navýšen z důvodu špatných podmínek na trati nebo dle rozhodnutí vedení závodu) 

OBČERSTVENÍ: občerstvovačka Nutrend nebude možné realizovat. O případných změnách Vás budeme informovat. 

SERVIS: servisní stan KOLOFIX v areálu závodu, na centrálním parkovišti. 

LANOVKA: NEBUDE V PROVOZU!!!!

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ: Není možné realizovat. 

POVINNÁ VÝBAVA: helma (důrazně doporučujeme integrální helmu, XC/enduro helma povolena), povinností je chránič páteře nebo batoh s integrovaným a certifikovaným chráničem páteře. Používat lze pouze jedno kolo a komponenty, které musí závodník vozit celou dobu sebou. Cizí pomoc není dovolena. Dále doporučujeme dlouhoprsté rukavice,chrániče kolen a loktů,brýle. 

PARKOVÁNÍ: u spodní stanice lanovky 

PARKOVÁNÍ PRO KARAVANY, CAMPERVANY: Za poplatek 100Kč , speciální vymezené místo přímo pro karavany, dodavký. V blízkosti je WC i sprchy. 

STANOVÁNÍ: Za poplatek 50kč, speciálně určené místo pouze pro stany. Auto nutné nechat na parkovišti. 

OBČERSTVENÍ V AREÁLU: VÝDEJNÍ OKÉNKO S TEPLÝM I STUDENÝM JÍDLE + PITÍ. Připravuje se kančí guláš, kanec na rožni, pomalu pečený :-) , plněné knedlíky, pivo, káva, limo. Prostě hlady neumřeš. 

 

 

 

 

 

 

 • GENERÁLNÍ PARTNER
  logo magenta
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  Nutrend
 • Generální mediální partner
  Nova logo
 • DODAVATELÉ
         bikeporn logo katmar  rouvyDatový zdroj 1   lawi2   vtkulate

 • SERVISNÍ DEPO
  Kolofix logo
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  impulsDatový zdroj 339x  iVelo logo modre logo velo mtbs PB corporate RGB   EWS Qualifier